Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy při žádosti o půjčku

Vždy se snažíme našim klientům poskytnout své služby v co nejkratším čase. Po obdržení potřebných dokladů, dochází ke schválení půjčky zpravidla do 48 hodin, ale lze také realizovat v daný den pokud je to velice akutní situace. K vyplacení hotovosti je IHNED či převodu finančních prostředků na Váš účet pak dochází do následujícího pracovního dne.

Doklady potřebné k úspěšnému vyřízení Vámi vybrané půjčky se mohou u jednotlivých typů půjček a úvěrů lišit. Vždy po Vás ale budeme vyžadovat následující dokumenty: platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (např. cestovní pas, řidičský průkaz, rodný list). U úvěrů se zástavou pak také list vlastnictví z katastru nemovitostí a fotografie interiéru a exteriéru dané nemovitosti.

Nemusíte se obávat, že bychom jakékoli údaje o Vás poskytovali jiné instituci, či sdíleli kteroukoli databázi dlužníků.

Největší výhodou, díky které byste měli dát přednost půjčkám právě u nás, je rychlé a jednoduché vyřizování. Každou půjčku navíc vyřizují naši pracovníci individuálně a snaží se s konkrétním klientem najít řešení a formu půjčky, která bude tím nejlepším řešením jeho situace. Po celou dobu splácení Vašeho závazku zůstane nemovitost, tento závazek zajišťující, výlučně ve Vašem vlastnictví. U nemovitosti, pozemku, kde požadujeme odhad, necháváme na své vlastní náklady provádět odborné posouzení tržní ceny.

V tomto případě záleží na tom, jaká je vymáhaná výše pohledávky. Jestliže činí nejvýše 50% z tržní hodnoty nemovitosti, můžeme Vám poskytnout půjčku na vyplacení exekuce. Tím se s okamžitou platností zablokuje prodej nemovitosti v dražbě, takže majitelem zůstáváte i nadále Vy. Následně Vaše závazky převedeme na jeden úvěr. Pakliže výše pohledávky vymáhané v exekuci, či pohledávky zajištěné zástavním právem, překračuje 50% z tržní hodnoty nemovitosti, je situace o něco složitější. S každým klientem jednáme individuálně a snažíme se najít to nejlepší řešení dané situace.

Exekutor má ze zákona právo postihnout nejen výlučný majetek manžela, kterého se exekuce týká, ale také společné jmění manželů. V žádném případě však nemůže uplatňovat žádné nároky na Vaši mzdu, ani nemá právo jakkoli disponovat s Vaším osobním bankovním účtem – například tím, že jej obstaví. Jestliže k tomu i navzdory zákonným předpisům dojde, máte právo podat návrh na částečné zastavení exekuce z důvodu její nepřístupnosti.

Exekutorskému zásahu ze zákona nepodléhají pouze jednorázové dávky sociální podpory a příspěvek na bydlení. Částečný postih formou srážek se vztahuje na Vaši mzdu, důchody a některé typy dávek či jiných příjmů nahrazujících odměnu za práci.

Jestliže dojde k situaci, kdy je Vám exekutorem obstaven účet, na který jsou Vám tyto jednorázové dávky sociální podpory a příspěvek na bydlení zasílány, měli byste se obrátit na exekutora a s tímto faktem jej seznámit (a samozřejmě také příslušnými dokumenty doložit původ peněz na účtu). V ideálním případě by měl následně exekutor příslušné částky uvolnit, nemusí se tak ale stát vždy. Nestane-li se tak, máte právo podat návrh na částečné zastavení exekuce z důvodů její nepřístupnosti. V návrhu na zastavení exekuce uveďte přesně důvody, které Vás k návrhu vedly. Také je Vaší povinností doložit, že obstavením účtu jsou blokovány částky, na něž se exekuce nevztahuje.

Doufáme, že jsme vám pomohli vysvětlit to co jste hledali. Pokud hledáte další odpovědi, neváhejte nás kontaktovat.

Vyplnit žádost o půjčku

Orientační kalkulačka splátek

INFORMAČNÍ KALKULAČKA

Informatívní charakter, jen pro dlouhodobé půjčky.

Výška půjčky:

230.000Kč

Doba splatnosti:

180 měsícu

Výška splátky:

3.700 Kč

VÝHODY PŮJČKY

  • Od 50 000 Kč do 15 000 000 Kč
  • Půjčit si můžete na cokoliv chcete
  • Úrok od 0,5 % měsíčně
  • 2 až 240 měsíců splácení
  • Posouzení žádosti do 2 hodin
  • Realizace služby do 2 dnů

V případě nejasností se podívejte na stránku Nejčastější dotazy, nebo nám zavolejte. Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.