Může být férová, nebo se taky pořádně prodražit. Vyplatí se nekoukat jenom na úrok. Nový žebříček ukazuje, u koho se nespálíte a komu se radši vyhnout.
Rychlá půjčka před výplatou? Víme, na které si dát pozor

Zdroj: Shutterstock

Za měsíční půjčku ve výši 10 tisíc korun můžete navíc zaplatit několik stovek, ale také skoro čtyři a půl tisíce. Ještě větší rozdíly vás čekají, pokud se dostanete do potíží se splácením. Dodatečné náklady se pak můžou vyšplhat třeba i na 30 tisíc korun.

Vyplývá to z nového Indexu odpovědného úvěrování. Obecně prospěšná společnost Člověk v tísni v něm porovnala podmínky takzvaných mikropůjček, kreditních karet a kontokorentních úvěrů.

Výsledek potvrzuje, že mezi poskytovateli zůstávají velké rozdíly. Problematické je i prodlužování promlčecích lhůt, a to někdy až na pětinásobek běžné doby. Polovina společností také neinformuje o možnosti odkladu splátek.

„I mezi poskytovateli rychlých a snadno dosažitelných úvěrů najdou věřitelé, které nelze označit za bezpečné. Kvůli dopadům koronavirové krize je letos toto varování důležitější než kdykoliv předtím,“ říká David Borges, autor Indexu odpovědného úvěrování.

Zdroj: penize.cz